ציפוי שיניים זירקוניה

ציפוי שיניים הוא תהליך הנותן מענה לבעיות הקשורות לאסתטיקה דנטאלית. שיניים שבורות או עקומות, העלמת מצבים לא מחמיאים כגון כתמים על השיניים והענקת פרופורציות וסימטריה לחיוך מושלם. בתחום זה, ציפוי זירוקניה מהווים פריצת דרך.
הפנים הם כרטיס הביקור שלנו. כאשר נפגוש אדם בפעם הראשונה הדבר הראשון שבו נביט הוא הפנים שלו, כאשר לחיוך יש מקום רב מאוד ברושם שנקבל.
ישנם אנשים הממעיטים לחייך ואחרים מפרשים זאת כרצינות יתר או התנשאות. במקרים רבים הסיבה האמיתית לכך היא שאותו אדם פשוט מתבייש לחייך בשל המצב של שיניו, בין אם הן כבר לא לבנות כמו שהיו, מוכתמות, סדוקות או אפילו שבורות.
ציפוי שיניים הוא פתרון מצוין לכל אלה ואצלנו, מרפאת שיניים דיגיטלית של דר' חיים ברקוביץ המרחק מחיוך מושלם הוא בסה"כ טיפול אחד.

✔️ רוצים להפוך את החיוך שלכם למושלם?
✔️ לקבל תוצאות מצוינות בטיפול אחד?
✔️ הצוות במרפאה של דר' ברקוביץ עומד לרשותכם. מוזמנים ליצור קשר.

תוכן עניינים

מהו כתר זירקוניה

הזירקוניום הוא מינרל מלאכותי עמיד וקשיח במיוחד דמוי יהלום מלאכותי.
הוא נחשב לאחד מהחומרים החזקים בטבע, לכן מדובר בציפוי איכותי ביותר, עמיד בפני שברים וסדקים ומגן על השיניים בצורה הטובה ביותר.
הצבע שלו לבן בוהק והוא לא משנה את צבעו במהלך הזמן.
בשל עמידותו הגבוהה של החומר, ניתן לייצר ממנו כתרים ללא צורך בבסיס מתכת נפרד. בכך כתר זירקוניה מקנה תוצאה אסטטית ברמה גבוהה לצד שמירה על בריאות חלל הפה. כתר זירקוניה מתוכנן ומבוצע בצורה ממוחשבת. רופא השיניים מבצע סריקה בסורק אינטרה אוראלי.
את הכתר מעצבים במחשב באמצעות תוכנת חריטה.
התכנון והביצוע הממוחשב מאפשרים לכתרים להשתלב בפה בצורה מושלמת ולהראות בדיוק כמו שיניים הטבעיות.

מהם היתרונות של ציפוי שיניים זירקוניה

היתרון הבולט ביותר של כתרי זירקוניה הוא הרמה האסטטית הגבוהה המושגת באמצעותם.
כתרי זרקוניה לשיניים קדמיות הן פתרון מעולה ומעניקים חיוך מושלם. ציפוי זירקוניה הוא בעל מראה שקוף לבן, ולא יופיע תחתם פס מתכת אפור כפי שקורה בסוגי כתרים אחרים.
יתרון נוסף הוא המראה הטבעי של כתר הזירקוניה. הכתר מאפשר מעבר של אור טבעי דרכו, בדומה לשן טבעית ובשונה מכתרים אחרים, שצבעם לבן אטום והם נראים לפיכך מלאכותיים.
הביצוע והתכנון הממוחשבים הנעשים בטכנולוגיות מתקדמות אף מאפשרים תוצאות מדויקות והתאמה מושלמת לשאר השיניים בפה.
כתרי זירקוניה מתאימים למי שסובל מאלרגיה למתכות. בכך שהם נטול מתכת גם יורד הסיכוי לדלקות בחניכיים, להכתמתם, לכאבים או גירויים. הם נחשבים לבטיחותיים לחלוטין ואין להם שום השפעה על בריאות החניכיים והלסת. כתרי זירקוניה גם מותקנים בצורה קלה ולרוב אין צורך בשיוף רב של השן.
היתרון של כתרי זירקוניה מתבטאים גם בעמידותם, כאמור. כמה זמן מחזיק כתר זירקוניה? בגלל שמדובר בחומר קשה הדומה לחומר ממנו עשויה שן טבעית, הוא מחזיק מעמד שנים רבות, בין חמש לשמונה שנים. עם שמירה טובה על היגיינת השיניים וביקור קבוע אצל שיננית הוא יכול להחזיק מעמד אף יותר.
האם יש לכתרי זירקוניה חסרונות? ציפוי שיניים זירקוניה מחיר הוא החיסרון העיקרי כי הוא נחשב ליקר יותר מהסוגים האחרים.

באילו מקרים מומלץ לעשות ציפוי שיניים זירקוניה?

כתרי זירקוניה הם מעולים לשיניים הקדמיות העליונות. זהו האזור הנחשף בחיוך. כאשר יש שן הרוסה, שבורה, שן חותכת סדוקה, חבלה בשן, חלק משיקום הפה על גבי שתלים, לאחר טיפול שורש, שן ששינתה את צבעה, שן עם סתימה גדולה ולקויה, כל אלו מקרים בהם כדאי לעשות ציפוי שיניים זירקוניה.
הכתרים יבוצעו בטכנולוגיה מתקדמת ויעניקו מראה אסטטי מושלם

איך מתבצע התהליך של ציפוי שיניים זירקוניה?

טיפולים בהם מבצעים ציפויי שיניים זירקוניה נחשבים למקצועיים ביותר, הם מהירים ויעילים.
כתר זירקוניה מותאם לפה של המטופל בעזרת טכנולוגיות מתקדמות כמו שיטת CAM או CAD, המאפשרות ליצור תבנית דנטאלית ממוחשבת תלת-ממדית ולהכין את השתלים באופן מיידי.
הכתר מותקן בצורה קלה ולרוב אין צורך בשיוף השן לפני התקנתו. ציפוי שיניים זירקוניה הם דפיות חרסינה דקות המודבקות על החלק החיצוני של השיניים ובעצם משנות את מראה, צבע וצורת השן. לכן ההכנה הדרושה בשן היא מועטה היותר.

כתרי זירקוניה לפני ואחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

לפני

אחרי

מתי מומלץ לעשות ציפוי שיניים?

אם בעבר ראינו בעיקר כוכבי קולנוע וטלוויזיה עם שיניים צחורות וחיוך מושלם, היום רבים בוחרים להשקיע השקעה מסוימת (אך לגמרי הגיונית) כדי להחזיר את החיוך. עם זאת המטרה של ציפוי זירקוניה לשיניים אינה רק להפוך שיניים מעט צהבהבות ללבנות ומחזירות אור. יש לטיפול מטרות נוספות:

    • לצמצם רווחים בין שיניים קדמיות: אצל רבים ישנם רווחים בין השיניים ויש לכך משמעות אסתטית אך גם תפקודית. צמצום הרווחים הופך את המראה לאסתטי אכך מסייע גם ללעיסה טובה יותר, דיבור ועוד. עם זאת, כאשר ישנם רווחים משמעותיים בין השיניים הטיפול המתאים הוא יישור שיניים. כאן הכוונה לרווחים צרים אך נראים ומפריעים.
    • השלמת סדקים ושברים: חבלות או תאונות יכולות לגרום לשברים קטנים בשיניים. גם כאן יש לכך משמעות אסתטית אך גם תפקודית. ציפוי שיניים הוא פתרון גם לבעיה זו.
  • כיסוי כתמים: עם הזמן על השיניים יכולים להצטבר כתמים מסיבות שונות כמו קפאין וכמובן עישון. ציפוי שיניים, למרות הדקיקות שלו, מכסה לחלוטין את השיניים ומסתיר את הכתמים באופן מושלם.

איך נעשה ציפוי שיניים?

ציפוי שיניים עשוי מזירקוניה. עובי הציפוי הוא דק מאוד.
את הציפוי מכינים בהתאם לבדיקות, צילומי רנטגן ו CT או מדידות שונות המאפשרות לקבל תמונה ולהכין את ציפוי השן.
השיטה הממוחשבת לקחה את נושא ציפויי השיניים עוד כמה צעדים קדימה. בשיטה זו נעשית הדמיה ממוחשבת תלת מימדית של שיני המטופל לאחר צילומים וסריקה דיגיטליים.
עיצוב ובניית הציפויים נעשה באופן ממוחשב לחלוטין וגם הכנתם בפועל היא באמצעות מחרטה ממוחשבת.
הפיכת התהליך לממוחשב לחלוטין, בין אם באבחון המדויק ובין אם בהכנה מאפשרת תהליך פשוט, קצר, ועם תוצאות מעולות.

כמה זמן מחזיק ציפוי שיניים?

הציפוי העשוי זירקוניה הוא חזק מאוד, אפילו יותר מאשר זגוגית השן שנחשבת חומר חזק. בכלל הציפוי מחקה באופן כמעט מדויק את תכונותיה החשובות של זגוגית השן.
ניתן לראות זאת בדקיקות הציפוי, בחוזק וגם בברק ההופך אותו לבעל מראה טבעי. לכן, הציפוי עמיד ומחזיק למשך שנים.
למעשה הוא הופך ממש לחלק אינטגרלי מהשן ומעניק לשן חסינות רבה הן בפני פגיעות והן בפני כתמים או שינוי צבע.

לקבלת תוצאה מושלמת ומהירה - בחרו ברופא המתאים!

על פניו נשמע שציפוי שיניים הוא טיפול פשוט, מהיר, ללא תופעות לוואי ועם אחוזי הצלחה גבוהים ביותר. הכל נכון כל עוד בוחרים בד"ר חיים ברקוביץ' מרפאת שיניים דיגיטלית באשדוד רופא מקצועי ומנוסה.
הרופא צריך להיות בעל ניסיון בעבודה עם המערכת ואף להחזיק בציוד חדשני המאפשר אנליזה מושלמת של השיניים והכנת הציפוי באופן שיהיה מותאם לחלוטין לשיני המטופל.
עם זאת, הדבקת הציפוי נעשית באופן ידני כך שכאן נדרשים בהחלט גם ניסיון ומיומנות שאינם קשורים למערכת הממוחשבת.

 ד"ר חיים ברקוביץ'

ד"ר חיים ברקוביץ'

ד"ר חיים ברקוביץ', D.M.D, עוסק ברפואת שיניים מזה 25 שנים, בעל מרפאה פרטית באשדוד,
בה מבוצעים כל סוגי טיפולי השיניים על ידי שימוש בטכנולוגיות חדישות ובחומרים מתקדמים.

בנוסף, ד"ר ברקוביץ' משמש כדיין בבית הדין של ההסתדרות לרפואת שיניים.

למידע מקצועי