סורק דיגיטלי לשיניים

רפואת השיניים התפתחה עם הזמן ועם ההתקדמות בטכנולוגיה , הטכנולוגיה מקלה על עבודתם של רופאי השיניים וגם על המטופלים.

מהו סורק דיגיטלי?

דוגמא לטכנולוגיה ששיפרה את תחום רפואת השיניים והשימוש בו הוא השימוש בסורק דיגיטלי, זהו מכשיר המשמש ליצירת רושם דיגיטלי של חלל הפה.

מקור האור מהסורק מוקרן על אובייקטי הסריקה, כגון קשתות שיניים מלאות, ולאחר מכן יוצג מודל תלת מימד המעובד על ידי תוכנת הסריקה בזמן אמת על מסך מגע.

המכשיר מספק פרטים מדויקים של הרקמות הקשות והרכות הממוקמות באזור הפה באמצעות תמונות באיכות גבוהה.

זה הופך לבחירה פופולרית יותר עבור מרפאות ורופאי שיניים בשל זמני טיפול קצרים במעבדה ותפוקות תמונה תלת-ממדיות מצוינות.

מהם היתרונות של סורק דיגיטלי?

חווית סריקת מטופל משופרת ונוחה

סריקה דיגיטלית מפחיתה במידה ניכרת את אי הנוחות של המטופלים מכיוון שהם אינם צריכים לסבול את אי הנוחות ואפשרות לרפלקס כתוצאה מבדיקה פולשנית בפה.

פחות זמן כיסא, אין צורך בחומרים לא טעימים שגורמים לחלק מהמטופלים חוויה לא נעימה. בניגוד לטכניקת הדפוס הישנה שהייתה די מבולגנת, המטופל נאלץ לשבת עם חומר דמוי גומי בפה במשך כרבע שעה. זה הוביל לסתימת פיות של מטופלים וחנק מסויים שהובילו לאי נוחות רבה. טכניקה זו הוכיחה את עצמה כנוחה למדי שכן שיניו של המטופל נסרקות תוך דקות ספורות מזמנו של המטופל.

חסכון בזמן ותוצאות מהירות

בניגוד לטכנולוגיה הקודמת ששימשה ברפואת שיניים, זה הוכיח את עצמו כמהיר ובכך חוסך זמן. הופעת הסורק גורמת למטופל לא לשבת שעות על כיסא רופא השיניים כדי לקבל טיפול.

ניתן להשלים את סריקת השיניים המשוקמות, כמו גם השיניים והנשיכה הנגדיות, תוך שלוש עד חמש דקות בלבד.מפחית את הזמן הנדרש לטיפול וניתן לשלוח נתוני סריקה מיד למעבדת השיניים באמצעות התוכנה. רופא יכול להתחבר באופן מיידי למעבדת השיניים, להפחית עיבודים מחודשים וזמני אספקה ​​מהירים יותר בהשוואה לשיטות המסורתיות.

מעבר לחיסכון הזמן ללקוח, טכנולוגיה זו מאפשרת לרופא שיניים לטפל בכמה שיותר מטופלים תוך תקופה קצרה בהשוואה לטכניקה הקודמת, ובכך מובילה ליותר מטופלים ומכאן ליותר רווח עבור רופא השיניים.

דיוק מוגבר

הסורק מביא לאפשרות מופחתת לטעויות וביטול אי דיוקים מהותיים, פחות טעויות שחזור. סורקים דיגיטליים משתמשים בטכנולוגיות הדמיה תלת-ממדיות המתקדמות ביותר אשר לוכדות את הצורה ואת קווי המתאר המדויקים של השיניים. מאפשר לרופא השיניים לקבל תוצאות סריקה טובות יותר ומידע ברור יותר על מבנה השיניים של המטופלים ולתת טיפול מדויק ומתאים.

זה תהליך יותר ישיר ושקוף. לאחר סריקה של קשת מלאה, רופאי שיניים יכולים להשתמש בטכנולוגיית הדמיה תלת מימדית כדי לזהות ולאבחן מחלות שיניים על ידי מתן תמונה מוגדלת ברזולוציה גבוהה ולשתף אותה דיגיטלית עם המטופלים על המסך וסביר יותר להתקדם עם תוכניות טיפול.

אם רופא השיניים אינו מרוצה מחלק מהפרטים ,הוא רשאי למחוק ולתפעל זאת שוב, מבלי לחזור בהכרח על כל ההליך ובכך לחסוך בזמן.

בטיחות

במהלך תהליך הסריקה לא נפלטת קרינה מזיקה ולכן בטוחה למטופל ולמטפל.

תקשורת קלה עם המטופל

 בעת ביצוע הליך זה במטופלים, הוא מאפשר להם להרגיש מעורבים יותר בטיפול ובכך ליצור קשר יעיל יותר עימם. זה נותן להם את התחושה שקיבלו את הטיפול הטוב ביותר .

חוסך מקום וידידותי לסביבה

ניתן לאחסן את הרושם הדיגיטלי באופן אלקטרוני ללא הגבלת זמן, מה שחוסך מקום, תורם לניהול תיעוד יעיל ותומך בסביבה נטולת נייר.

למה הסורק משמש?

איכות תמונה/התרשמות משופרת מנוצלת לייצור שחזורים, לאבחון, להתאמה אישית של תותבות, כירורגיה ויישור שיניים.

בתותבות – הוא משמש ליצירת רשמים של הכנת שיניים טבעיות לייצור מגוון רחב של שיקום תותבות.
משמש בייצור שחזורים הנתמכים בשתל וגם לצורך מיקום התלת מימד של שתלים דנטליים.

בניתוח – הוא משמש לאיתור כל הפרטים של משטחי הסגר בדיוק מירבי. זהו כלי שימושי באורתודונטיה לאבחון ותכנון הטיפול.

לסיכום,

ל-IOS יש יותר יתרונות בהשוואה לטכנולוגיה הקודמת. ראשית, זה מפחית את אי הנוחות והמתח של המטופל הנלווים לטיפול. יתרה מכך, הם חסכוניים בזמן ופשטו מאוד את הליכי השיניים עבור רופא השיניים כמו גם עבור המטופלים המעורבים. מכשירים אלה הם העתיד בעולם רפואת השיניים.

אנו במרפאת שיניים דיגיטלית של ד"ר חיים ברקוביץ מציעים לכם לבצע סריקת חלל הפה בעזרת המכשיר המתקדם –
סורק דיגיטלי לשיניים. 
התקשרו עכשיו לקביעת תור ו/או לפרטים נוספים בנושא.