הלבנת שיניים באשדוד - ד"ר חיים ברקוביץ'

ברפואת השיניים האסתטית ומטרתה לשפר את החיוך ולהקרין בריאות ויופי. כדי להפוך את השיניים ללבנות וצחורות קיימות כמה שיטות הלבנה שכדאי להכיר. אילו שיטות קיימות וכיצד לשמור על שיניים לבנות? אתם מוזמנים לקרוא על כך במאמר שלפניכם.

תוכן עניינים

הלבנת שיניים המלצות

התנאי הבסיס להלבנת שיניים הוא שיניים בריאות. לכן אם סובלים מעששת, בעיות בחניכיים או בעיות אחרות, ראשית יש לטפל בשיניים ורק אז לפנות להלבנתן. שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שכתרי זירקוניה וסתימות לא מגיבים היטב לחומר בעזרתו מלבינים את השיניים וייתכן שהוא יהפוך לגוון כהה יותר. אך גם בכך ניתן לטפל. לפני שעושים הלבנת שיניים יש לפנות לשיננית לביצוע ניקוי יסודי של השיניים כדי לקבל תוצאות טובות של הלבנה. מאיזה גיל אפשר לעשות הלבנת שיניים? מגיל 18.לפני כן לא מומלץ לעשות הלבנה. כך גם לנשים בהריון ואנשים שיש להם רגישות למי חמצן, לא מומלץ להם לעשות הלבנת שיניים.

אילו שיטות להלבנת שיניים קיימות

שיטות הלבנת שיניים מתחלקות לשיטות ביתיות, טבעיות ולא טבעיות, ושיטות העושות שימוש בחומרים כימיים שעושים במרפאת שיניים. 

חשוב לקחת בחשבון שכל אדם מגיב להלבנה באופן קצת אחר. יש מי שיש לו רגישות בשיניים לאחר הלבנה, יש מי שיקבל את הגוון הרצוי לו ומי שיצטרך לפנות לטיפול מקצועי חוזר.

 הרבה לפני השיטות המקצועיות אצל רופאי השיניים היו כבר מי שניסו להגיע לתוצאה של שיניים לבנות יותר בשיטות ביתיות. 

השיטות הללו הן זולות באופן משמעותי מהשיטות המקצועיות, אך לא תמיד אפקטיביות. 

בין השיטות הטבעיות הביתיות ניתן למנות את הצחצוח עם סודה לשתיה שמלבינה ומחטאת, צחצוח עם מי מלח אן שטיפה במי מלח. 

שפשוף השיניים עם צידה הפנימי של קליפת הבננה או עם תות שידוע כעשיר בחמצן ויכול להיות אפקטיבי להלבנת השיניים. 

גם אבקת פחם ידועה כאפקטיבית, כן כן להלבנת שיניים, לא להשחרתם, חס וחלילה.

איך מתבצעת הלבנת שיניים ביתית

על המדפים קיימות לא מעט ערכות להלבנת שיניים ביתיות. יתרונן המשמעותי הוא מחירן הזול ונגישותן. החיסרון הוא שהן פחות אפקטיביות מהלבנות מקצועיות ומחזיקות פחות זמן מעמד השיטות הביתיות הנפוצות הן רצועת הדבקה עליהן יש חומר הלבנה בריכוז נמוך ולק המורחים על השיניים למשך חצי שעה. בשיטות הללו לוקח זמן עד שרואים תוצאות.

ממה עשוי הלבנת שיניים עם סד לילה

הסד עשוי סיליקון בתוכו יש חומר מלבין בריכוז נמוך של 10%-20%. את התבנית יוצרים במעבדה לאחר לקיחת מידות. היתרון של הסד הוא שניתן להשתמש בו באופן עצמאי בבית בעזרת מזרקים עם החומר ושהשימוש בו אינו פוגע בשן. החיסרון של סד לילה הוא הטיפול הארוך.

הלבנת שיניים בלייזר - איך זה עובד

הלבנת שיניים בלייזר אשדוד היא הלבנה אגרסיבית ביחס לשיטות האחרות. היא נעשית עם ריכוז גבוה של חומר הלבנה, ,35% ובעצם מדובר בתהליך של הלבנת שיניים תוך שעה. היתרון של הטיפול בלייזר הוא שמדובר בשיטת הלבנה בזמן קצר. טיפול אחד או שניים והשיניים נשארות לבנות למשך כ-4-6 שנים. החיסרון הוא שהטיפול בלייזר עלול לגרום לרגישות לחום וקור, פגיעה בעצב השן וברקמות ולדלקות. שנית, מדובר בטיפול יקר.

טיפים לשמירה על שיניים לבנות

איך לשמור על שיניים לבנות? כדי שטיפול ההלבנה יחזיק לאורך תקופה משמעותית, כדאי לאמץ הרגלים לשמירה על היגיינת השיניים.מומלץ להמעיט או להימנע מהרגלים וממאכלים ומשקאות המכתימים את השיניים כמו קפה, תה, יין אדום, קולה ומשקאות המכילים צבעי מאכל, מעישון סיגריות וסיגרים.
 ד"ר חיים ברקוביץ'

ד"ר חיים ברקוביץ'

ד"ר חיים ברקוביץ', D.M.D, עוסק ברפואת שיניים מזה 25 שנים, בעל מרפאה פרטית באשדוד,
בה מבוצעים כל סוגי טיפולי השיניים על ידי שימוש בטכנולוגיות חדישות ובחומרים מתקדמים.

בנוסף, ד"ר ברקוביץ' משמש כדיין בבית הדין של ההסתדרות לרפואת שיניים.

למידע מקצועי